Mateřská škola Ludgeřovice

Kdo jsme

• Mateřská škola Ludgeřovice je samostatným právním subjektem.
  • V MŠ je zapsáno 56 dětí ve dvou třídách. Děti jsou rozděleny do smíšených tříd.
  • Naše mateřská škola se řídí školským zákonem è.561/2004 Sb a vyhláškou č. 14 o předškolním vzdělávání ve znění pozdějších předpisù
  • Učitelky mateřské školy se řídí při své práci s dětmi Rámcovým vzdělávacím programem, který je rozpracován do Školního vzdělávacího programu "Pohodová mateřská škola", který se váže k ročním obdobím a klade dùraz na prožitkové učení.
  • Do mateřské školy jsou přijímány děti na základě vyhlášeného zápisu do MŠ, který vyhlašuje ředitelka školy, zpravidla v březnu daného roku.
  • O přijetí-nepřijetí dítěte do mateřské školy jsou rodiče informování rozhodnutím ředitelky MŠ
  • Vašim dětem nabízíme rodinné prostředí s klidnou a laskavou péči.
  • Naším cílem je rozvíjet dětské schopnosti s hlubším individuálním přístupem ke každému dítěti v úzké spolupráci s rodiči.
  • Našim úkolem je vést děti ke zdravému, krásnému a čistému zpùsobu života, vzájemné ohleduplnosti, ochotnì si pomáhat, chránit zdraví, přírodu a životní prostředí v návaznosti na rodinnou výchovu, kterému odpovídá složení tříd - smíšené oddělení.
  • Neopomíjíme ani přípravu na vstup do základní školy.
  • K rychlé adaptaci a pocitu bezpečí přispívá klidné a dobře vybavené prostředí školy a zahrady
  • Do rozpočtu Mateřské školy Ludgeřovice pro rok 2018-2020 lze nahlédnout ZDE